سایت حقوقی محمد حسنی

 

 

اساسنامه موسسه حقوقی عدل فردوسی

شماره ثبت : 27794

ارائه كليه خدمات حقوقی و به عنوان مشاوره حقوقی و انجام كليه امور وکالت در مراجع قضایی -اداری - مالی - ثبتی - دادگاه‌های خانواده - شهرداریها و کمیسیون های آن به ویژه کمیسیون ماده پنج -دادگاه های عمومي و انقلاب و مراجع مربوط به تعزیرات حکومتی- مراجع مالیاتی و کمیسیون های آن - هیئت هاي تحت پوشش وزارت کار و امور اجتماعی ودیوان عدالت اداری- همچنین ارائه كليه خدمات حقوقی شامل مشاوره وهمچنين انجام كليه امور وکالت از طرف خارجیان در مراجع داخلی مطابق با ضوابط و قوانین موضوعه و موازین حقوقی بین الملل و انجام امور داوری اعم از داخل و بین المللی

 
 
 
 

درصورتی که نیاز به وکیل دارید می توانید به موسسه حقوقی عدل فردوسی مراجعه نمایید. موسسه حقوقی عدل فردوسی با قبول کلیه دعاوی دادگستری از جمله کیفری ، حقوقی ، خانواده ، امور شهرداری ها ، دیوان عدالت اداری ، ثبتی ، ملکی و سایر دعاوی دادگستری درخدمت هموطنان عزیز می باشد.

وب سایت موسسه : ferdose.ir

تحليل فقهي و حقوقي قرارداد پيش فروش آپارتمان با تاملي بر انواع بيع

تحليل فقهي و حقوقي قرارداد پيش فروش آپارتمان با تاملي بر انواع بيع

غريبهعلي,مسعودي ناصر

قراردادهاي پيش فروش آپارتمان به لحاظ رشد شهرنشيني و گرايش مردم به آپارتمان نشيني در جامعه کنوني ايران به طور گسترده اي در ميان مردم رواج يافته است و انبوه سازان، شرکت هاي بزرگ ساختماني و دستگاه هاي دولتي از طريق پيش فروش آپارتمان قبل از شروع عمليات ساختماني سعي در جمع آوري سرمايه لازم براي اين فعاليت اقتصادي سودآور مي نمايند. حقوق دانان، قضات و وکلا و اشخاص دست اندرکار بايستي چنين قراردادهايي را در قالب نهادهاي حقوقي و فقهي موجود توجيه و تبيين نمايند تا در اثر انتخاب قالبي مناسب و صحيح در صورت بروز اختلاف، اتخاذ تصميم قانوني به عمل آيد. در اين مقاله عقد بيع مورد مطالعه قرار گرفته و دلايل انطباق يا عدم انطباق قراردادهاي فوق با هر يک از انواع بيع مورد بررسي قرار گرفته است.