سایت حقوقی محمد حسنی

 

 

اساسنامه موسسه حقوقی عدل فردوسی

شماره ثبت : 27794

ارائه كليه خدمات حقوقی و به عنوان مشاوره حقوقی و انجام كليه امور وکالت در مراجع قضایی -اداری - مالی - ثبتی - دادگاه‌های خانواده - شهرداریها و کمیسیون های آن به ویژه کمیسیون ماده پنج -دادگاه های عمومي و انقلاب و مراجع مربوط به تعزیرات حکومتی- مراجع مالیاتی و کمیسیون های آن - هیئت هاي تحت پوشش وزارت کار و امور اجتماعی ودیوان عدالت اداری- همچنین ارائه كليه خدمات حقوقی شامل مشاوره وهمچنين انجام كليه امور وکالت از طرف خارجیان در مراجع داخلی مطابق با ضوابط و قوانین موضوعه و موازین حقوقی بین الملل و انجام امور داوری اعم از داخل و بین المللی

 
 
 
 

درصورتی که نیاز به وکیل دارید می توانید به موسسه حقوقی عدل فردوسی مراجعه نمایید. موسسه حقوقی عدل فردوسی با قبول کلیه دعاوی دادگستری از جمله کیفری ، حقوقی ، خانواده ، امور شهرداری ها ، دیوان عدالت اداری ، ثبتی ، ملکی و سایر دعاوی دادگستری درخدمت هموطنان عزیز می باشد.

وب سایت موسسه : ferdose.ir

قاعده مالايعلم الا من قبله

قاعده مالايعلم الا من قبله        

نويسندگان: عباس مير شکاری
 : چکيد

  قاعده «مالايعلم الا من قبله» آنگاه به کار می‌آيد که مدعی، به دليل ويژگی خاص موضوع ادعا، دليلی برای اثبات آن ندارد. در فقه، در چنين موردی، ادعای مدعی را پذيرفته و وی را بی‌نياز از اثبات ادعايش می‌دانند؛ نکته‌ای که به روشنی برخلاف قاعده «البينه علی المدعي» است. در دادنامه‌ای که در مقاله پيش‌رو به نقد و تحليلش پرداخته خواهد شد، به قاعده پيش‌گفته استناد و سخن مدعی، بی‌آنکه دليلی بياورد، پذيرفته شده است؛ در حالی که به نظر می‌رسد در نظم حقوقی کنونی، استناد به قاعده مورد بحث و پذيرش بی‌چون و چرای سخن مدعی، موجه نباشد.

متن كامل [DOC 124 kb]


منبع:فصلنامه نقد راي
http://www.ujsas.ac.ir/nr/browse.php?a_id=47&sid=1&slc_lang=fa