سایت حقوقی محمد حسنی

 

 

اساسنامه موسسه حقوقی عدل فردوسی

شماره ثبت : 27794

ارائه كليه خدمات حقوقی و به عنوان مشاوره حقوقی و انجام كليه امور وکالت در مراجع قضایی -اداری - مالی - ثبتی - دادگاه‌های خانواده - شهرداریها و کمیسیون های آن به ویژه کمیسیون ماده پنج -دادگاه های عمومي و انقلاب و مراجع مربوط به تعزیرات حکومتی- مراجع مالیاتی و کمیسیون های آن - هیئت هاي تحت پوشش وزارت کار و امور اجتماعی ودیوان عدالت اداری- همچنین ارائه كليه خدمات حقوقی شامل مشاوره وهمچنين انجام كليه امور وکالت از طرف خارجیان در مراجع داخلی مطابق با ضوابط و قوانین موضوعه و موازین حقوقی بین الملل و انجام امور داوری اعم از داخل و بین المللی

 
 
 
 

درصورتی که نیاز به وکیل دارید می توانید به موسسه حقوقی عدل فردوسی مراجعه نمایید. موسسه حقوقی عدل فردوسی با قبول کلیه دعاوی دادگستری از جمله کیفری ، حقوقی ، خانواده ، امور شهرداری ها ، دیوان عدالت اداری ، ثبتی ، ملکی و سایر دعاوی دادگستری درخدمت هموطنان عزیز می باشد.

وب سایت موسسه : ferdose.ir

درآمدی بر روش‏شناسی و انواع نقد رای

درآمدی بر روش‏شناسی و انواع نقد رای        

نويسندگان: حسين اعظمی چهاربرج
  تصميمات نهايی مراجع قضايی و نتيجه تلاش دادرسان غالباً در قالب رای متجلی مي‏شود. هر رايی علاوه بر غرض و هدف اصلی آن که فصل خصومت، احقاق حق و اجرای عدالت است، آثار فرعی نيز دارد که از جمله مي‏توان به تأثير آن بر شيوه تفکر قضايی و تفسير ساير قضات و حقوقدانان در موضوعات يا احکام مشابه اشاره کرد. بنابراين تحليل علمی آراء علاوه بر تبيين نقاط قوت و ضعف رای، مي‏تواند باعث توجه بيشتر دست‏اندرکاران حقوقی و تصميم‏سازان دستگاه قضايی گردد که اين امر نيز به نوبه خود موجب غنای علمی آراء خواهد شد. نقد رای نيز مانند هر پژوهش ديگری نيازمند روش‏های خاص خود است که شناخت اين روش‏ها لازمه تحليل و بررسی علمی آراء است. بنابراين در اين نوشتار برآنيم تا ضمن اشاره مختصر به اصول اوليه نقد علمی، مقدمه‏ای بر چگونگی و شاخه‏های نقد رای بيان کنيم.

 


متن كامل [PDF 266 kb]


منبع:فصلنامه نقد راي
http://www.ujsas.ac.ir/nr/browse.php?a_id=22&sid=1&slc_lang=fa