سایت حقوقی محمد حسنی

 

 

اساسنامه موسسه حقوقی عدل فردوسی

شماره ثبت : 27794

ارائه كليه خدمات حقوقی و به عنوان مشاوره حقوقی و انجام كليه امور وکالت در مراجع قضایی -اداری - مالی - ثبتی - دادگاه‌های خانواده - شهرداریها و کمیسیون های آن به ویژه کمیسیون ماده پنج -دادگاه های عمومي و انقلاب و مراجع مربوط به تعزیرات حکومتی- مراجع مالیاتی و کمیسیون های آن - هیئت هاي تحت پوشش وزارت کار و امور اجتماعی ودیوان عدالت اداری- همچنین ارائه كليه خدمات حقوقی شامل مشاوره وهمچنين انجام كليه امور وکالت از طرف خارجیان در مراجع داخلی مطابق با ضوابط و قوانین موضوعه و موازین حقوقی بین الملل و انجام امور داوری اعم از داخل و بین المللی

 
 
 
 

درصورتی که نیاز به وکیل دارید می توانید به موسسه حقوقی عدل فردوسی مراجعه نمایید. موسسه حقوقی عدل فردوسی با قبول کلیه دعاوی دادگستری از جمله کیفری ، حقوقی ، خانواده ، امور شهرداری ها ، دیوان عدالت اداری ، ثبتی ، ملکی و سایر دعاوی دادگستری درخدمت هموطنان عزیز می باشد.

وب سایت موسسه : ferdose.ir

جايگاه اصل اعتبار امر قضاوت شده در حقوق بين الملل

جايگاه اصل اعتبار امر قضاوت شده در حقوق بين الملل    

    
نويسندگان: علی قاسمی * ، ويکتور بارين چهاربخش    
* استاديار دانشگاه علوم قضايی و خدمات اداری - ، این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید    
نوع مطالعه: تحقیقات بنیادی یا نظری | موضوع مقاله: تخصصي
چکيده مقاله:    

  نظام حقوقی هر جامعه ای اعم از ملی و بين المللی ايجاب می نمايد فرايند حل اختلاف فيمابين اصحاب دعوی در مقطعی از زمان خاتمه يابد و پايانی بر آن متصور باشد. احترام به رأی دادگاه بين المللی و جلوگيری از احکام متناقض با نظم عمومی بين المللی ارتباط پيدا می کند. با ازدياد دادگاههای بين المللی و محاکم و کميسيونهای داوری، امکان تعارض صلاحيت دادگاهها و صدور احکام متفاوت و بعضاً متعارض در عرصه جامعه بين المللی افزايش يافته است. چنين وضعيتی اختلافات بين المللی را به جای فيصله نهايی، بيشتر دامن خواهد زد که بی گمان وضعيتی مطلوب نخواهد بود و چه بسا برخی اختلافات بين المللی پا برجا يا گسترش يافته مبدل به تهديد عليه صلح و امنيت بين المللی گردند.

  اصل اعتبار امر قضاوت شده که دستاورد ارزشمند آيين دادرسی مدنی و کيفری نظامهای حقوقی ملی اعم از نوشته و عرفی است در شرايط کنونی تزايد و تکثر ساز و کارهای قضايی، شبه قضايی و داوری بين المللی می تواند تمهيد مناسبی در خدمت دادرسی بين المللی و به منظور نيل به ثبات حقوقی و در نتيجه استحکام صلح و آرامش در عرصه روابط بين المللی باشد. در مقاله حاضر نتيجه گيری خواهد شد که اصل اعتبار امر قضاوت شده در دادرسی و داوری بين المللی به خوبی شناخته شده و در دعاوی متعدد مورد استناد قرار گرفته است. اين واقعيت تا حد قابل توجهی می تواند دغدغه موجود در خصوص پديده ازدياد محاکم بين المللی و صدور احکام متعارض را مرتفع نمايد.

متن كامل [PDF 332 kb]منبع:http://jlviews.ir/browse.php?a_id=86&sid=1&slc_lang=fa