سایت حقوقی محمد حسنی

 

 

اساسنامه موسسه حقوقی عدل فردوسی

شماره ثبت : 27794

ارائه كليه خدمات حقوقی و به عنوان مشاوره حقوقی و انجام كليه امور وکالت در مراجع قضایی -اداری - مالی - ثبتی - دادگاه‌های خانواده - شهرداریها و کمیسیون های آن به ویژه کمیسیون ماده پنج -دادگاه های عمومي و انقلاب و مراجع مربوط به تعزیرات حکومتی- مراجع مالیاتی و کمیسیون های آن - هیئت هاي تحت پوشش وزارت کار و امور اجتماعی ودیوان عدالت اداری- همچنین ارائه كليه خدمات حقوقی شامل مشاوره وهمچنين انجام كليه امور وکالت از طرف خارجیان در مراجع داخلی مطابق با ضوابط و قوانین موضوعه و موازین حقوقی بین الملل و انجام امور داوری اعم از داخل و بین المللی

 
 
 
 

درصورتی که نیاز به وکیل دارید می توانید به موسسه حقوقی عدل فردوسی مراجعه نمایید. موسسه حقوقی عدل فردوسی با قبول کلیه دعاوی دادگستری از جمله کیفری ، حقوقی ، خانواده ، امور شهرداری ها ، دیوان عدالت اداری ، ثبتی ، ملکی و سایر دعاوی دادگستری درخدمت هموطنان عزیز می باشد.

وب سایت موسسه : ferdose.ir

شرايط اعمال کنوانسيون قرارداد حمل و نقل بين المللی کالا از طريق جاده (CMR)

شرايط اعمال کنوانسيون قرارداد حمل و نقل بين المللی کالا از طريق جاده (CMR)            
نويسندگان: سعيد محسنی * ، سيدمحمدمهدی قبولی درافشان    
* استاديار دانشگاه فردوسی مشهد - ، این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید    
نوع مطالعه: تحقیقات بنیادی یا نظری | موضوع مقاله: تخصصي
چکيده مقاله:    

  نقش مهم حمل و نقل در گردش کالا و توزيع ثروت در عرصه بين‌الملل، تصويب مقررات يکنواخت بين‌المللی را ضروری گردانيده است. در اين ميان، يکی از کنوانسيونهای دارای اهميت، کنوانسيون راجع به قرارداد حمل و نقل بين‌المللی کالا از طريق جاده معروف به CMR است. جمهوری اسلامی ايران نيز به دليل آثار مهم اقتصادی ناشی از پيوستن به کنوانسيون، به اين کنوانسيون ملحق گرديده است. به‌رغم گذشت بيش از 14 سال از تاريخ الحاق به اين کنوانسيون، ادبيات حقوقی ايران از غنای کافی در اين خصوص برخوردار نيست. از آن جايی که اعمال کنوانسيون بر قرارداد حمل و نقل بين‌المللی کالا مستلزم وجود شرايطی است، اين جستار درصدد تبيين شرايط مزبور از حيث ماهيت، شرايط مربوط به تشکيل قراردادهای مشمول کنوانسيون، عناصر لازم برای تحقق وصف بين‌المللی حمل و نقل و شرايط مربوط به اعمال کنوانسيون بر اساس قواعد حل تعارض است.

متن كامل [PDF 385 kb]منبع:http://jlviews.ir/browse.php?a_id=32&sid=1&slc_lang=fa