سایت حقوقی محمد حسنی

 

 

اساسنامه موسسه حقوقی عدل فردوسی

شماره ثبت : 27794

ارائه كليه خدمات حقوقی و به عنوان مشاوره حقوقی و انجام كليه امور وکالت در مراجع قضایی -اداری - مالی - ثبتی - دادگاه‌های خانواده - شهرداریها و کمیسیون های آن به ویژه کمیسیون ماده پنج -دادگاه های عمومي و انقلاب و مراجع مربوط به تعزیرات حکومتی- مراجع مالیاتی و کمیسیون های آن - هیئت هاي تحت پوشش وزارت کار و امور اجتماعی ودیوان عدالت اداری- همچنین ارائه كليه خدمات حقوقی شامل مشاوره وهمچنين انجام كليه امور وکالت از طرف خارجیان در مراجع داخلی مطابق با ضوابط و قوانین موضوعه و موازین حقوقی بین الملل و انجام امور داوری اعم از داخل و بین المللی

 
 
 
 

درصورتی که نیاز به وکیل دارید می توانید به موسسه حقوقی عدل فردوسی مراجعه نمایید. موسسه حقوقی عدل فردوسی با قبول کلیه دعاوی دادگستری از جمله کیفری ، حقوقی ، خانواده ، امور شهرداری ها ، دیوان عدالت اداری ، ثبتی ، ملکی و سایر دعاوی دادگستری درخدمت هموطنان عزیز می باشد.

وب سایت موسسه : ferdose.ir

صلاحيت دادگاه کيفری بين المللی در رسيدگی به جرايم عليه اجرای عدالت کيفری با مطالعه موردی پرونده توماس لوبانگو

صلاحيت دادگاه کيفری بين المللی در رسيدگی به جرايم عليه اجرای عدالت کيفری با مطالعه موردی پرونده توماس لوبانگو        

       
نويسندگان: حسين ميرمحمدصادقی * ، رسول عابد    
* دانشيار دانشگاه شهيد بهشتی - ، این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید    
نوع مطالعه: تحقیقات بنیادی یا نظری | موضوع مقاله: تخصصي
چکيده مقاله:    

  صلاحيت دادگاه کيفری بين‌المللی، آن گونه که در اساسنامه اين دادگاه آمده است، رسيدگی به جنايات بين‌المللی را در بر‌می‌گيرد. رسيدگی به جنايات بين‌المللی نيازمند حمايت از فرآيند دادرسی کيفری در اين دادگاه است. چنين حمايتی هنگامی تأمين می‌شود که اخلال‌گران در مسير اجرای عدالت کيفری بين‌المللی مجازات شوند. مسأله‌ای که اين مقاله به آن می‌پردازد، پاسخ به اين پرسش است که آيا دادگاه کيفری بين‌المللی - که اساساً صلاحيت رسيدگی به جنايات بين‌المللی را دارد - صلاحيت رسيدگی به جرايم عليه اجرای عدالت را دارد يا خير؟ قلمرو اين صلاحيت تا کجاست؟ بنابراين، با نگاه بر رويکرد نظام‌های بزرگ حقوقی و حقوق بين‌الملل کيفری به اين موضوع، مبانی اين صلاحيت تبيين می‌شود (بخش اول). همچنين با بررسی روند تصويب مواد 70 و 71 اساسنامه دادگاه کيفری بين‌المللی، قلمرو چنين صلاحيتی روشن می‌شود (بخش دوم) و با بررسی پرونده اولين جرم ارتکابی عليه اجرای عدالت در فرآيند دادرسی دادگاه کيفری بين‌المللی، چالش‌های صلاحيتی اين دادگاه درباره جرايم عليه اجرای عدالت، نشان داده می‌شود (بخش سوم).

متن كامل [PDF 364 kb]

منبع:http://jlviews.ir/browse.php?a_id=41&sid=1&slc_lang=fa