سایت حقوقی محمد حسنی

 

 

اساسنامه موسسه حقوقی عدل فردوسی

شماره ثبت : 27794

ارائه كليه خدمات حقوقی و به عنوان مشاوره حقوقی و انجام كليه امور وکالت در مراجع قضایی -اداری - مالی - ثبتی - دادگاه‌های خانواده - شهرداریها و کمیسیون های آن به ویژه کمیسیون ماده پنج -دادگاه های عمومي و انقلاب و مراجع مربوط به تعزیرات حکومتی- مراجع مالیاتی و کمیسیون های آن - هیئت هاي تحت پوشش وزارت کار و امور اجتماعی ودیوان عدالت اداری- همچنین ارائه كليه خدمات حقوقی شامل مشاوره وهمچنين انجام كليه امور وکالت از طرف خارجیان در مراجع داخلی مطابق با ضوابط و قوانین موضوعه و موازین حقوقی بین الملل و انجام امور داوری اعم از داخل و بین المللی

 
 
 
 

درصورتی که نیاز به وکیل دارید می توانید به موسسه حقوقی عدل فردوسی مراجعه نمایید. موسسه حقوقی عدل فردوسی با قبول کلیه دعاوی دادگستری از جمله کیفری ، حقوقی ، خانواده ، امور شهرداری ها ، دیوان عدالت اداری ، ثبتی ، ملکی و سایر دعاوی دادگستری درخدمت هموطنان عزیز می باشد.

وب سایت موسسه : ferdose.ir

مفهوم و ماهیت «عنصر روانی» در فرایند شکل‌گیری قواعد حقوق بین‌الملل عرفی

 

 

 

مفهوم و ماهیت «عنصر روانی» در فرایند شکل‌گیری قواعد حقوق بین‌الملل عرفی

مقاله 2، دوره 15، شماره 4، زمستان 1390، صفحه 15-34 XML

اصل مقاله (224 K)

 

 

نویسندگان

 

شهرام زرنشان* این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

دکتری حقوق بین‌الملل از دانشگاه تهران، تهران، ایران

چکیده

  
  
  
  
   
چکیده 
 «عنصر روانی» به‌عنوان جزء ضروری و لاینفک فرایند شکل‌گیری قواعد حقوق بین‌الملل عرفی – در کنار عنصر مادی (رویه) – همواره به‌عنوان یکی از مجادله‌‌برانگیزترین مباحث عرصه حقوق بین‌الملل –به طورعام- و منابع آن -به طورخاص- مطرح بوده است. گواین‌که مجادلات نظری پیرامون این حوزه همچنان به شکل بی‌پایانی ادامه دارد و مکاتب فکری مختلف هریک دیدگاه‌های خود را پی می‌گیرند؛ اما به نظر می‌رسد دکترین غالب با تکیه بر رویه قضایی بین‌المللی تا حدی موفق به ابهام‌‌زدایی از این عرصه شده‌ است. تبیین مفهوم عنصر روانی و ضرورت وجودی آن در فرایند خلق قاعده و نیز تحلیل ماهیت آن همواره بخش مهمی از مجادلات مذکور بوده است.