سایت حقوقی محمد حسنی

 

 

اساسنامه موسسه حقوقی عدل فردوسی

شماره ثبت : 27794

ارائه كليه خدمات حقوقی و به عنوان مشاوره حقوقی و انجام كليه امور وکالت در مراجع قضایی -اداری - مالی - ثبتی - دادگاه‌های خانواده - شهرداریها و کمیسیون های آن به ویژه کمیسیون ماده پنج -دادگاه های عمومي و انقلاب و مراجع مربوط به تعزیرات حکومتی- مراجع مالیاتی و کمیسیون های آن - هیئت هاي تحت پوشش وزارت کار و امور اجتماعی ودیوان عدالت اداری- همچنین ارائه كليه خدمات حقوقی شامل مشاوره وهمچنين انجام كليه امور وکالت از طرف خارجیان در مراجع داخلی مطابق با ضوابط و قوانین موضوعه و موازین حقوقی بین الملل و انجام امور داوری اعم از داخل و بین المللی

 
 
 
 

درصورتی که نیاز به وکیل دارید می توانید به موسسه حقوقی عدل فردوسی مراجعه نمایید. موسسه حقوقی عدل فردوسی با قبول کلیه دعاوی دادگستری از جمله کیفری ، حقوقی ، خانواده ، امور شهرداری ها ، دیوان عدالت اداری ، ثبتی ، ملکی و سایر دعاوی دادگستری درخدمت هموطنان عزیز می باشد.

وب سایت موسسه : ferdose.ir

نظريۀ تبعيت در اعمال حقوقی

نظريۀ تبعيت در اعمال حقوقی        


نويسندگان: محمدحسن صادقی مقدم * ، رضا شکوهی زاده    
* دانشيار دانشگاه تهران - ، این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
نوع مطالعه: تحقیقات بنیادی یا نظری | موضوع مقاله: تخصصي
چکيده مقاله:    

  در اين مقاله سعی شده است تا مصاديق تبعيت در حقوق خصوصی مشخص گردد. در تلاش برای تحقق اين هدف، مصاديق متعددی مورد شناسايی قرار گرفته است. هر يک از اين مصاديق به دليل وجود نوعی رابطه تبعيت بين عناصر مختلف رابطه مورد بررسی، به عنوان مصاديق تبعيت احصاء شده اند. برای مثال، در رابطه کارگر و کارفرما، يک طرف رابطه، يعنی کارگر از طرف ديگر رابطه يعنی کارفرما تبعيت حقوقی دارد. از سوی ديگر در عقود تبعی، به عنوان يکی از مصاديق تبعيت در حقوق خصوصی، انعقاد، اجرا و انحلال عقد تبعی از تعهد پايه تبعيت می نمايد. در ساير مصاديق تبعيت در حقوق خصوصی نيز چنين وضعيتی قابل مشاهده است.


متن كامل [PDF 456 kb]


منبع:http://jlviews.ir/browse.php?a_id=35&sid=1&slc_lang=fa