سایت حقوقی محمد حسنی

 

 

اساسنامه موسسه حقوقی عدل فردوسی

شماره ثبت : 27794

ارائه كليه خدمات حقوقی و به عنوان مشاوره حقوقی و انجام كليه امور وکالت در مراجع قضایی -اداری - مالی - ثبتی - دادگاه‌های خانواده - شهرداریها و کمیسیون های آن به ویژه کمیسیون ماده پنج -دادگاه های عمومي و انقلاب و مراجع مربوط به تعزیرات حکومتی- مراجع مالیاتی و کمیسیون های آن - هیئت هاي تحت پوشش وزارت کار و امور اجتماعی ودیوان عدالت اداری- همچنین ارائه كليه خدمات حقوقی شامل مشاوره وهمچنين انجام كليه امور وکالت از طرف خارجیان در مراجع داخلی مطابق با ضوابط و قوانین موضوعه و موازین حقوقی بین الملل و انجام امور داوری اعم از داخل و بین المللی

 
 
 
 

درصورتی که نیاز به وکیل دارید می توانید به موسسه حقوقی عدل فردوسی مراجعه نمایید. موسسه حقوقی عدل فردوسی با قبول کلیه دعاوی دادگستری از جمله کیفری ، حقوقی ، خانواده ، امور شهرداری ها ، دیوان عدالت اداری ، ثبتی ، ملکی و سایر دعاوی دادگستری درخدمت هموطنان عزیز می باشد.

وب سایت موسسه : ferdose.ir

چگونه قربانی کلاهبرداری نشویم؟

 چگونه قربانی کلاهبرداری نشویم؟
دیر یا زود همه ما پای میز قرارداد خرید مسکن خواهیم نشست. انشاءا... که این آرزو برای همه به حقیقت بپیوندد اما بعد از اینکه نوبت به انعقاد قرارداد رسید هوشیار باشید که با بی‌احتیاطی ممکن است آرزوی خود را برباد دهید و در یک قدمی‌هدف از رسیدن به آن باز بمانیم. زمانی که دو طرف پای میز قرارداد می‌نشینند اگر چشم و گوششان را باز نکنند سرمایه یک عمر کار و فعالیت به‌راحتی آب خوردن ازدست خواهد رفت. جدای از این باید دردسرهای علاف شدن در دادگاه‌ها و دادسراها را به جان بخرید. بنابراین با رعایت چند توصیه ساده می‌توان از مشکل جلوگیری کرد.
 به عبارات موجود در قرارداد دقت کنید
عبارات موجود در قرارداد از اهمیت زیادی برخوردار است. چون امضای شما زیر این قرارداد است بعدها ممکن است علیه شما استفاده شود. در صورتی که عبارتی در قرارداد را متوجه نشدید باید سوال کنید. بنابراین راحت از کنار عبارت‌ها نگذرید. یکی از عبارت‌هایی که برخی از شهروندان به آن بی‌توجه هستند «اسقاط کافه خیارات» است. این عبارت را که دیدید حواستان را جمع کنید چون در صورتی که با این شرط موافقت کنید بسیاری از اختیارات خود برای احقاق حقوق و جلوگیری از ضرر را از دست خواهید داد. در این عبارت «کافه» یعنی «همه» و خیارات یعنی «اختیارات» است. منظور از اسقاط کافه خیارات،صرف نظر کردن از همه حقوقی است که با عنوان «خیار» در قانون مدنی برای شما در نظر گرفته است تا از حقوق شما حمایت کند. خیار عیب یکی از آنهاست که مانع می‌شود که کالای معیوب به شما بفروشند. خیار تدلیس یکی دیگر است که مانع می‌شود که شما را فریب دهند و بازیچه قرار دهند. با امضا زیر «کافه خیارات ساقط است» تعداد زیادی از حقوق مانند دو حق بالا را از دست خواهید داد. توصیه ما این است که این شرط را از قرارداد حذف کنید.
 توجه به سند ملک
محاکم و ادارات کسی را مالک می‌دانند که سند رسمی‌به نام او باشد بنابراین توجه به مفاد سند اهمیت دارد. فرقی نمی‌کند که قصد خرید دارید یا اجاره،حتما سند ملک را با دقت بررسی کنید. اگر با بنگاه‌دار یا طرف دعوا رودربایستی دارید و به این خاطر سند را بررسی نمی‌کنید یک‌لحظه به گرفتاری‌هایی که در صورت بروز مشکل در معامله با آن روبه‌رو خواهید بود فکر کنید. به سرگردانی در راهروهای دادگاه‌،دادسرا و کلانتری فکر کنید. در این صورت تقاضای مشاهده سند برای شما ساده‌تر خواهد شد. علاوه بر این حرفه‌ای‌ها همیشه اول سند را بررسی می‌كنند بنابراین در صورتی که ساده از کنار این کار بگذرید در حقیقت ناشی‌گری کرده‌اید و طرف شما خیلی زود به کم‌تجربگی شما پی خواهد برد. اما در بررسی سند دنبال چه باشیم؟ اولین نکته‌ای که در سند به آن توجه می‌کنید این است که آیا طرف قرارداد شما مالک ۶ دانگ ملک است یا اینکه ملک شریک دیگری هم دارد. اگر ملک شراکتی بود و تنها یکی از اسناد ارائه شده بود همانجا مجلس قرارداد را ترک کنید و تا زمانی که شریک دیگر نیامده و رضایت نداده است پای قرارداد ننشینید. این توصیه ما بیشتر برای مستاجران است. یک شریک نمی‌تواند بدون اجازه شرکای دیگر در ملک تصرف کند. بنابراین بدون اجازه آنها نمی‌تواند آپارتمانی که اجاره کرده‌اید را برای استفاده در اختیار شما قرار دهد.
همانطور که گفتیم دادگاه‌ها،سازمان‌ها و ادارات کسی را مالک می‌دانند که سند رسمی‌به اسم او صادر شده باشد و ملک به نام او به ثبت رسیده باشد. بنابراین اگر ملکی را معامله کرده‌اید تا زمانی که سند آن به نام شما نخورده است کار را تمام شده ندانید. در صورت تنظیم نشدن سند رسمی،خطر بزرگی که ممکن است شما با آن روبه‌رو شوید فروش ملک به چند نفر است. حتما شنیده‌اید که فلانی یک آپارتمان را به چند نفر فروخته است. هر وقت چنین خبری را شنیدید مطمئن باشید یک نفر از خریداران یا همه خریداران با سند عادی معامله کرده‌اند و سند رسمی‌تنظیم نکرده‌اند. بنابراین آن چیزی که برای شما به عنوان خریدار آسایش خاطر به همراه دارد تنظیم سند رسمی‌انتقال مالکیت است.
 آشنایی با حق شفعه
یکی از حقوق منحصر به فرد که فقط در قرارداد بیع یا همان خرید و فروش وجود دارد حق شفعه است. تصور کنید که این اجازه به شما داده شود که معامله شریک ملکتان را به هم بزنید و سهمی‌که او فروخته است را به همان قیمت خودتان بخرید! این امتیاز در برخی موارد نه‌تنها می‌تواند سود سرشاری را روانه جیب شما کند بلکه از تحمیل شریک ناخواسته هم جلوگیری می‌کند. در قانون مدنی در شرایط خاصی این امتیاز به شریک داده شده است. وقتی یک مال غیرمنقول و قابل تقسیمی‌مالکیت آن بین دو نفر به صورت شراکتی باشد و یکی از این دو نفر سهم خود را به صورت بیع به شخص ثالثی واگذار کند، در این حالت برای شریک دیگر حقی به نام «حق شفعه» به وجود می‌آید. صاحب حق شفعه می‌تواند مبلغی را که شخص ثالث به شریک او داده است به او بدهد و سهم او را مالک شود. البته شریک برای این‌کار فرصت زیادی ندارد و فورا باید دست به کار شود. فرستادن اظهارنامه به شریک و اطلاع به وی در این خصوص می‌تواند اقدام مناسب برای جلوگیری از اتلاف وقت باشد.
منبع:http://ghanoondaily.ir/Default.aspx?NPN_Id=246&pageno=5