سایت حقوقی محمد حسنی

 

 

اساسنامه موسسه حقوقی عدل فردوسی

شماره ثبت : 27794

ارائه كليه خدمات حقوقی و به عنوان مشاوره حقوقی و انجام كليه امور وکالت در مراجع قضایی -اداری - مالی - ثبتی - دادگاه‌های خانواده - شهرداریها و کمیسیون های آن به ویژه کمیسیون ماده پنج -دادگاه های عمومي و انقلاب و مراجع مربوط به تعزیرات حکومتی- مراجع مالیاتی و کمیسیون های آن - هیئت هاي تحت پوشش وزارت کار و امور اجتماعی ودیوان عدالت اداری- همچنین ارائه كليه خدمات حقوقی شامل مشاوره وهمچنين انجام كليه امور وکالت از طرف خارجیان در مراجع داخلی مطابق با ضوابط و قوانین موضوعه و موازین حقوقی بین الملل و انجام امور داوری اعم از داخل و بین المللی

 
 
 
 

درصورتی که نیاز به وکیل دارید می توانید به موسسه حقوقی عدل فردوسی مراجعه نمایید. موسسه حقوقی عدل فردوسی با قبول کلیه دعاوی دادگستری از جمله کیفری ، حقوقی ، خانواده ، امور شهرداری ها ، دیوان عدالت اداری ، ثبتی ، ملکی و سایر دعاوی دادگستری درخدمت هموطنان عزیز می باشد.

وب سایت موسسه : ferdose.ir

دخالت دادگاهها در رسيدگيهای داوری در حقوق ايران

دخالت دادگاهها در رسيدگيهای داوری در حقوق ايران        
       
نويسندگان: همايون مافی * ، جواد پارسافر    
* دانشيار دانشگاه مازندران - ، این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید    
نوع مطالعه: تحقیقات بنیادی یا نظری | موضوع مقاله: تخصصي
چکيده مقاله:    

  در صورت وجود قرارداد داوری معتبر دادگاه ها صلاحيت رسيدگی به موضوع را ندارند. از اين رو، اثر قرارداد داوری اين است که صلاحيت دادگاه های دولتی برای رسيدگی به موضوع اختلاف مستثنی می‌شود. مستثنی شدن صلاحيت دادگاه به معنی عدم دخالت مطلق دادگاه ها در رسيدگی داوری نيست. داوری بدون حدی از مداخله دادگاه نمی تواند به حيات خود ادامه دهد. اما، اين دخالت بايد مرزبندی و تحديد شود وگرنه ممکن است به ابرازی جهت دوری از هدف ارجاع امر به داوری مبدل شود. در اين راستا، حداقل مداخله دادگاه در اجرای رأی داوری و هنگامی که طرف بازنده از اجرای داوطلبانه آن امتناع می نمايد ضرورت می يابد. دخالت دادگاه ها در امر داوری می تواند قبل از جريان داوری، در جريان داوری و يا حتی پس از صدور رأی داور باشد. در هر مرحله، اين دخالت که ممکن است نظارتی يا مساعدتی باشد بخش مهمی از رسيدگی دادگاه ها را در فرايند داوری تشکيل می دهد. در اين مقاله نويسندگان تلاش نموده اند تا با بررسی رابطه دادگاه و داوری موارد دخالت دادگاه در رسيدگی داوری و امکان تحديد دخالت دادگاه را مورد تجزيه و تحليل قرار دهند.

متن كامل [PDF 378 kb]


منبع:http://jlviews.ir/browse.php?a_id=37&sid=1&slc_lang=fa